Avril Lavinge Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

En Super Avrıl Fan Sende Bizden Olmak İçin Önce Üye oL !!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

******ün Bursa Nutku

2 posters
YazarMesaj
*PelinciMerve*
Modetratör
Modetratör
*PelinciMerve*

Kadın Mesaj Sayısı : 247
Nerdensin ? : ♥AvRiLiMin KaLbiNdeN♥
Lakap ? : Merviş
Ruh Halin ? : Atatürkün Bursa Nutku Bilgikpzc2pi7
Müzik ? : Rock
Rep : 9000000000

Karekterin
Çalışkanlık:
Atatürkün Bursa Nutku Left_bar_bleue80/100Atatürkün Bursa Nutku Empty_bar_bleue  (80/100)

Atatürkün Bursa Nutku Empty
MesajKonu: ******ün Bursa Nutku   Atatürkün Bursa Nutku EmptyPaz Ara. 07, 2008 10:30 am

Unutmayalım ki ******'ün bir de Bursa Nutku vardır.Sanırım bunu buraya koymamak Atamıza saygısızlık olurdu.

ATATÜRK'ÜN BURSA NUTKU

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır. Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek; ama hiçbir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek” Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haklı ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “Ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.” İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Son olarak şunu belirtmek istiyorum:

Bu konuşmayla ilgili olarak Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı'nın, "Kemalizm, Laiklik ve Demokrasi" adlı kitabında şu yorumu vardır: "Tarihte bu sözleri söyleyebilen bir başka devrimci çıkmış mıdır? Başında bulunduğu devletin bile 'zaaf' içinde olabileceğini düşünen, geleceğin siyasal iktidarlardan kuşkulanabilen, ama gençliğe böylesine 'sınırsız' bir güven besleyen, böylesine 'çek' veren, gençliği böylesine 'son çare' olarak gören bir devrimci yoktur! Ve ******, hem gelecek iktidarlar hem de gençlik konusunda yanılmamıştır."
http://www.gruphepsifan2.flumma.net
ღM€LT€M
Avril Manyakııııı
Avril Manyakııııı
ღM€LT€M

Kadın Mesaj Sayısı : 128
Ruh Halin ? : Atatürkün Bursa Nutku Bilgipkfl2ey5
Müzik ? : Seçilmedi

Karekterin
Çalışkanlık:
Atatürkün Bursa Nutku Left_bar_bleue100/100Atatürkün Bursa Nutku Empty_bar_bleue  (100/100)

Atatürkün Bursa Nutku Empty
MesajKonu: Geri: ******ün Bursa Nutku   Atatürkün Bursa Nutku EmptyPtsi Haz. 08, 2009 2:36 am

Sağol..

******ün Bursa Nutku
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-