Avril Lavinge Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

En Super Avrıl Fan Sende Bizden Olmak İçin Önce Üye oL !!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

PoLitika nedir xD

2 posters
YazarMesaj
zяtapoz
Avril Manyakııııı
Avril Manyakııııı
zяtapoz

Kadın Mesaj Sayısı : 68
Nerdensin ? : Uzay
Lakap ? : zяtapoz
Ruh Halin ? : PoLitika nedir xD Bilgiyx2el1
Müzik ? : Punk

Karekterin
Çalışkanlık:
PoLitika nedir xD Left_bar_bleue100/100PoLitika nedir xD Empty_bar_bleue  (100/100)

PoLitika nedir xD Empty
MesajKonu: PoLitika nedir xD   PoLitika nedir xD EmptyÇarş. Haz. 17, 2009 10:47 am

Çocuk babasına sorar: 'baba politika nedir?'Baba söyle der: 'bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben kapitalistim.Annen parayı yönetir, öyleyse o hükümettir.Deden paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o da sendikadır.Hizmetçi kız ise isçi sınıfıdır.bizlerin ise tek hedefi vardır, senin rahatlığın. Dolayısıyla sen de halksın ve altında bezi ile yatan küçük kardeşin ise gelecektir.Söyle bakalım anlayabildin mi?'Çocuk düşünür ve o gece babasının anlattıklarını düşüneceğini söyler.Gece yarısı çocuk uyanır. Çünkü küçük kardeşi altını pisletmiştir ve ağlamaktadır.Ne yapacağını bilemeyen çocuk anne ve babasının yatak odasına gider.Annesi yalnız ve derin bir şekilde uyumaktadır, öyle ki onu uyandıramaz.Hizmetçi kızın odasına gider. bakar ki babası hizmetçi kızla yatmaktadır.Dedesi de pencereden gizlice onları izlemektedir.Hepsi öyle meşguldürler ki çocuğun orada olduğunu fark etmezler bile.Çocuk hiçbir şey yapamadan yatağına geri döner.Ertesi sabah baba çocuğa kendince politikanın ne olduğunu anlatmasını ister.-'evet' der çocuk, 'kapitalizm' isçi sınıfını kötüye kullanıyor... sendika bunu seyrediyor... Bu arada hükümet uyuyor... Halk ise dikkate alınmıyor... ve gelecek pisliğin içinde yatıyor!iste politika budur..!
konteS_
Avril Manyakııııı
Avril Manyakııııı
konteS_

Kadın Mesaj Sayısı : 45
Ruh Halin ? : PoLitika nedir xD Bilgipkzh8ge9
Müzik ? : Rock

PoLitika nedir xD Empty
MesajKonu: Geri: PoLitika nedir xD   PoLitika nedir xD EmptyPerş. Nis. 22, 2010 5:18 pm

yazana helal olsun gerçekten..

bi kere daha gördüm bu yazıyı , çok zekice ..

PoLitika nedir xD
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Spor Nedir?Spor Bilimi Nedir?